MALZEMELER VE TEKNİK ÖZELLİKLERİ

İSOCAM, yapıların özelliklerine göre farklı cam balkon sistemleri uygulamakta olup bunların seçimini cam balkonun teknik özellikleri, bazılarını ise müşterilerimiz belirlemektedir. Balkon kapama ya da dış mekan kaplamalarında kullanılan camlar temperli cam olup normal cama göre sekiz kat daha dayanıklıdır. Kırılma durumunda ise parçalar normal cam gibi değil ufak parçacıklar şeklinde (buz parçacılları gibi) dağıldığından herhangi bir yere zarar verilmesi yada insanların yaralanması gibi durumlar normal camlara göre neredeyse yok sayılır.

İSOCAM piyasada mevcut olan standart renklerdeki camlardan müşterilerimizin zevkine göre istediği rengi kullanmaktadır. Cam balkon yapımında kullandığımız camın normal rengi saydamdır.(renksiz). Füme, Bronz ve Yeşil renkleri ise kolay bulunabilen cam renkleridir. Ancak özel renk istendiği durumlarda şirketimiz yurtdışı da dahil olmak üzere ihtiyacınızı gidermek için çalışmalar yapacaktır.Teknik hatalardan dolayı oluşabilecek arızalara karşı da İSOCAM camınızı anında değiştirme garantisi vermektedir.

ALÜMİNYUM PROFİLLER

Sistemde kullanılan tüm profiller elektrostatik toz boya ile boyanmış alüminyum profillerdir. Kalınlığı  4 mm olup, extra durumlarda üzerine bineceği yük miktarına göre  İsocam tarafından ayarlanmaktadır. Alüminyum olması nedeniyle paslanmalara karşı dayanıklık maximum seviyededir. Üst taşıyıcı profil, ilave ayar profili ile desteklenerek tavandaki eğriliklerde giderilmeye çalışılmaktadır.  Ayrıca Alüminyum profilleri zevkinize göre istediğiniz renkte de seçebilirsiniz.

RULMANLAR

Rulman yada halk arasında tekerlek olarak bilinen ve sistemin yükünü taşırken aynı zamanda da kaymasını sağlayan aparatlardandır. İç yapısı çelik malzemelerden olup dışı ise serteştirilmiş plastikle kaplanarak uzun ömürlü olması sağlanmıştır. Kullanılacak malzemelerin ağırlık ve hacmlerine göre tekerlek sayısı ve çapları değişmektedir. İSOCAM kaliteden ödün vermeden bazı sistemlerde standart yapıdaki tekerlekleri bazılarında ise özel olarak üretilmiş(gerekirse ithal) tekerlekleri kullanmaktadır.

Kullandığımız diğer malzemeler ve özelliklerini görmek için lütfen sonraki yazısına tıklayınız.

FİTİL VE SİLİKONLAR

Cam aralarında şeffaf fitil, profil aralarındaki alt ve üst bazalar arasında ise kıl fitiller kullanılmaktadır. Sistemin çevresi sağlığa hiçbir zararı olmayan antibakteriyel silikonla izole edilip dışarıdan gelebilecek olan yağmur toz rüzgar  gibi etkenler bu sayede engellenmiş ve dışarı ile iletim engellenmiştir.Bu durum oda sıcaklığının ani değişimlerinide önlemekte ve enerji tasarrufu sağlamaktadır.

KİLİT SİSTEMİ

Alt ve üst tarafta açılan ilk cama uygulanır. Bu sayede camlar sabitlenerek çocukların güvenliğide sağlanmış olur. Paslanmaz çelik ve plastik karışımından yapılmıştır. pas tutmaz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın